direkt zum Seiteninhalt direkt zum Seitenmenü direkt zum Hauptmenü

Kulturzentrum und Museum |  Redakcja |  Polityka prywatności | Kontakt


Witamy w muzeum historyczno-kulturowym

Muzeum historyczno-kulturowe prezentuje obszerną kolekcję średniowiecznych przedmiotów ze szczególnym uwzględnieniem rzeźby sakralnej, ważnych znalezisk archeologicznych z klasztoru Seehausen oraz przedmiotów z historii prawa, takich jak odcięte dłonie w geście przysięgi dwóch burmistrzów Prenzlau skazanych za zdradę.
Dalsza historia miasta i regionu przedstawiona jest w oparciu o wybrane zagadnienia, jak system cechowy, Prenzlau jako miasto garnizonowe, czy przewroty w XIX wieku.
Ekspozycja na temat historii kultury regionu uzupełniona jest przez dwa odrębne obszary, które poświęcone są pochodzącemu z Prenzlau klasycystycznemu pejzażyście i przyjacielowi Goethego Jakubowi Filipowi Hackertowi i późniejszej pruskiej królowej Fryderyce Luizie, która urodziła się w Prenzlau.
Ofertę muzeum uzupełniają wystawy specjalne poświęcone tematyce i sztuce ponadregionalnej oraz udział w projektach Stowarzyszenia Brandenburgia Kraj Kultury. Proszę zapoznać się z aktualnymi wystawami specjalnymi w naszym kalendarzu wydarzeń.
Podczas zwiedzania muzeum, oprócz najwyższej jakości eksponatów, szczególne wrażenie wywiera przede wszystkim architektura jednego z najlepiej zachowanych klasztorów w północno-wschodnich Niemczech. Pieczołowicie odrestaurowane krużganki, refektarz z malowidłami ściennymi i zakrystia z filigranowymi kolumnami i unikalnym naświetleniem to kulminacyjne punkty średniowiecznej architektury klasztoru. Nowo dodane pomieszczenie galerii w dawnej pralni, łączące historyczną tkankę budowlaną z nowoczesnymi elementami architektonicznymi, wyznacza własne akcenty.
Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki audiowizualnej w języku niemieckim lub angielskim oraz wcześniejszej rezerwacji przewodnika.
Organizujemy dni projektowe dla grup szkolnych.

Podczas wizyty obowiązują aktualne przepisy higieniczne.

Opłaty za wstęp
Dorośli: 4 €
Grupa (od 5 osób, za osobę): 3 €
Zniżka dla uczniów zawodu, studentów, osób niepełnosprawnych, emerytów i osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych (ALG I i II): 3 €
Dzieci / młodzież do ukończenia 18. roku życia: bezpłatnie

Zwiedzanie z przewodnikiem
Cena za zwiedzanie muzeum
do 15 osób i za każdą rozpoczętą godzinę: 15 €
do 30 osób i za każdą rozpoczętą godzinę: 30 €

Zwiedzanie muzeum i oprowadzanie po historycznej części miasta możliwe są po uzgodnieniu również poza godzinami otwarcia.

Klasztor dominikanów w Prenzlau
Muzeum historyczno-kulturowe
Uckerwiek 813
D-17291 Prenzlau
Telefon: +49 3984 75-265 / 75 266
Faks: +49 3984 75-293
museum@dominikanerkloster-prenzlau.de

Godziny otwarcia
W poniedziałek zamknięte
Od maja do września: od wtorku do niedzieli od 10 do 18
Od października do kwietnia: od wtorku do niedzieli od 11 do 17

 

Muzeum

Powrót Poczàtek strony Wydruk strony